Tarihte BugünTarihte Bugün Tarihte Nisan Ayı
Tarihin En Güncel Sitesi
Bu yıl ölenler

Tarihte Bugün Gazeteleri
Tarihte Bugün Mail Kutunda
Tarihte O Yıllar
Tarihte Bugün SEN
Tarihte Bugün Son Güncellenenler


Sitemizi BEĞENEREK Tarihe Bir Not Düşün!!!

     

Takip Ederek Son Güncellemeleri Alın!!!Posta Servisi : Mail kutunuza en güncel olayların hergün gelmesini ister misiniz?

Kategoriler

Arşivden


Hafta Analizi (yeni)


Hangi Gün (yeni)


Tarihte Aylar


Ay Ay Ölenler (yeni)
Tarihten

Tarihte Bugün


Posta Servisi

Tarihte Gazeteler

Bu ay
En Çok İzlenenler

Sizin için SeçtiklerimizEtiketler
İstanbul akp bedelli facia yolsuzluk hastane gürses tarihtebugun Özgür bomba kaset cem Şehit feth katliam dershane kaza ak serezli bugun suriye türkiye sultan tarihte takvim film tarihtebugün vali chp cumhurbaskani bugün sağlık erdoğan aday tsk ergenekon başbakan maden menderes bakan şenses ecevit İngiltere üzmez baba gazete tape kadın soma rüşvet atatürk cumhurbaşkanı mustafa ankara

Tarih Yazar
| [1981 Senesini görüntülemektesiniz [Sadece Ölenleri Göster] [Kim Cumhurbaşkanıydı?]
Ocak 1981 Tarihte Bugün
Ankara Cumhuriyet Savcı Yardımcısı Doğan Öz'ü öldürmekten sanık sağ eylemci İbrahim Çiftçi, Ankara Sıkıyönetim Mahkemesi'nce üçüncü kez ölüm cezasına çarptırıldı.
444 gündür Tahran'da rehin tutulan Amerikalılar serbest bırakıldı.
İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı'nca gözaltına alınan Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MİSK) yöneticilerinin tümü serbest bırakıldı
Bakırköy İş Mahkemesi Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) kayyım atadı.
İstanbul Sıkıyönetim Mahkemesi 223 Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu üyesinin tutuklanmasına karar verdi.
Folklor araştırmacısı ve masalcı Eflatun Cem Güney.
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davasında gözaltında tutulan 39 kişiden 15'i tutuklandı. Tutuklananlar arasında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kemal Nebioğlu da var.
Şair Özdemir AsafTarihte Şubat 1981
Milli Güvenlik Konseyi (MGK), eski Sosyal Güvenlik Bakanı Hilmi İşgüzar'ı Yüce Divan'a sevketti Hilmi İşgüzar yolsuzlukla suçlanıyordu ve o güne kadar Yüce Divan'a sevkedilen altıncı bakan oldu
Gro Harlem Brundtland Norveç'in ilk kadın başkanı oldu.
Gazeteci Şükrü Doğan Yurdakul 7,5 yıl hapse mahkûm oldu.
İngiltere'de Margaret Thatcher özelleştirme çalışmalarının hızlandırıldığını açıkladı
İstanbul Emniyet Müdür Muavini Mahmut Dikler, uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.
Polonya'da Komünist Parti Pinkowski'yi başbakanlıktan aldı; yerine General Wojciech Witold Jaruzelski'yi getirdi.
Genelkurmay Sıkıyönetim Askeri Hizmetler Koordinasyon Başkanlığı 5 sanatçıya "teslim ol" çağrısı yaptı "Teslim ol" çağrısı yapılan sanatçılar Cem Karaca, Melike Demirağ, Şanar Yurdatapan, Sema Poyraz ve Selda Bağcan'dı.
Kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş, savcılıkta ifade verdi Adam öldürmeyi azmettirdiği iddia edilen Alparslan Türkeş, kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatının her türlü şiddet hareketine ve adam öldürmeye karşı olduğunu söyledi.
İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Askeri Mahkemesi, şarkıcı Cem Karaca, Melike Demirağ, Şanar Yurdatapan, Sema Poyraz ve Selda Bağcan hakkında gıyabi tutuklama kararı verdi Sanatçılar yabancı ülkelerde Türkiye aleyhine propaganda yapmakla suçlanıyorlardı Selda Bağcan teslim oldu ve serbest bırakıldı.
Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda bazı değişiklikler yapan yasa Milli Güvenlik Konseyi'nce kabul edildi Bu yasaya göre; yurtdışında oturup Türkiye aleyhine faaliyette bulunduğu tespit edilen veya yurtiçinde bu tür faaliyetlerde bulunurken yurtdışına çıkan kişiler, yapılan duyuruya rağmen 3 ay içinde yurda dönmezlerse Türk vatandaşlığından çıkarılacaklar.
Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Behice Boran 8 yıl 9 ay hapse mahkum edildi Behice Boran Kasım1980'den beri yurtdışında bulunuyordu.
Genelkurmay Sıkıyönetim Askeri Hizmetler Koordinasyonu Başkanlığı bir bildiri yayımladı; aralarında Abdullah Öcalan ve Kemal Burkay'ın da bulunduğu 45 kişinin 19 Mart tarihine kadar yurda dönmeleri çağrısında bulundu
İspanya'da darbe girişimi oldu Yarbay Tejero parlamentoyu bastı, parlamenterleri 18 saat rehin tuttu; darbe girişimi Kral'ın müdahalesiyle önlendi.
Milli Selamet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve 33 arkadaşı hakkında dava açıldı Savcı Necmettin Erbakan için 36 yıl hapis istedi Dava 1983 yılında bugün sona erdi Necmettin Erbakan laikliğe aykırı hareketten 4 yıl hapis, 1 yıl 4 ay sürgün cezası aldı.
Paris Hilton, ABD'li sinema oyuncusu, Hilton otellerinin varisi
Orkestra şefi ve müzisyen Şerif Yüzbaşıoğlu

Tarihte Mart 1981
İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Askeri Savcılığı DİSK Genel Başkanı Abdullah Baştürk'e işkence yapıldığı iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.
Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nca yürütülen MHP ve yan kuruluşlarıyla ilgili soruşturmalarda 36 cinayetin aydınlatıldığı açıklandı.
Türkiye'nin Paris Çalışma Ateşesi Reşat Moralı Ermeni örgütü Asala militanlarının saldırısı sonucu hayatını kaybetti Olayda ağır yaralanan din görevlisi Tecelli Arı'da bir gün sonra öldü.
74 sanıklı Dev-Yol davası Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı Mahkemesi'nde başladı.
İstanbul Sıkıyönetim Mahkemesi yasadışı örgüt kurmak ve komünizm propagandası yapmak suçundan 7 TİP yöneticisini tutukladı.
Yunanistan Ege hava sahasındaki bazı kısıtlamaları kaldırdığını açıkladı.
Mehmet Ali Ağca'nın İran'a kaçmasına yardımcı olduğu ileri sürülen ülkücü Timur Selçuk Erzurum'da yakalandı.
Başbakan Bülent Ulusu yaptığı basın toplantısında altı ayda 6223 kişinin gözaltına alındığını,16888 kişinin hüküm giydiğini bildirdi "Amacımız herkesin evinde huzur içinde oturabileceği, rahatça işyerinde çalışabileceği bir güven ortamını tam olarak sağlamaktır" dedi.
Genelkurmay, aralarında Mehmet Ali Ağca'nın da bulunduğu 43 kişinin 17 Mart günü saat17.00'ye kadar teslim olmamaları halinde vatandaşlıktan çıkarılacağını duyurdu
Onur Yayınları yönetmeni İlhan Erdost'un, Mamak Askeri Cezaevi'nde 7 Kasım 1980 tarihinde öldürülmesi ile ilgili dava Sıkıyönetim Mahkemesi'nde görülmeye başladı.
Ankara'da bir inzibat erini öldürme iddiasıyla yargılanan Erdal Eren ölüm cezasına çarptırıldı Eren'in infazı 18 yaşından küçük olduğuna ilişkin kemik raporu nedeniyle de tartışmalara yol açtı
Milli Güvenlik Konseyi vergi cezalarında yüzde 90 indirim yaptı
Arjantin'in eski başkanı İsabel Peron rüşvet suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Hilmi İşgüzar ve 15 sanık Yüce Divan'da yargılanmaya başladı Yüce Divan Hilmi İşgüzar'ı 27 Mart'ta tutukladı.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Ronald Reagan Washington'da bir suikast girişimi sonucu yaralandı.
Şair ve yazar Yaşar Nabi Nayır İstanbul'da Varlık dergisi ve Varlık yayınlarının kurucusuydu Yalnız çağdaş dünya edebiyatını konu edinen aylık Cep dergisini çıkardı Birçok şair, yazar ve çevirmenin yetişmesinde katkıda bulunmuştu Yıllarca Uluslararası Pen Yazarlar Derneği'nin Türkiye başkanlığını yürüttü.1979'da kültür hayatına yaptığı katkılardan dolayı "Kültür Bakanlğı Büyük Ödülü"nü aldı Muzaffer Reşit takma adıyla antoloji ve derleme kitapları hazırladı Yaşar Nabi Nayır bir yayıncı olarak edebiyatta her türlü görüş ve akıma hoşgörüyü ilke edindi ve sanatçının özgürlüğünü savundu.1982 yılında anısına Yaşar Nabi Nayır Edebiyat Ödülü kondu.
Türk sinema ve tiyatrosunun ünlü ismi Cahide Sonku, İstanbul'da öldü.
 

Etiketler
İstanbul akp bedelli facia yolsuzluk hastane gürses tarihtebugun Özgür bomba kaset cem Şehit feth katliam dershane kaza ak serezli bugun suriye türkiye sultan tarihte takvim film tarihtebugün vali chp cumhurbaskani bugün sağlık erdoğan aday tsk ergenekon başbakan maden menderes bakan şenses ecevit İngiltere üzmez baba gazete tape kadın soma rüşvet atatürk cumhurbaşkanı mustafa ankara

Tarihte Nisan 1981
Uluslararası Af Örgütü heyeti, eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bülent Ecevit'le görüştü.
Milli Güvenlik Konseyi Başkanı ve Devlet Başkanı Kenan Evren, İngiliz Financial Times gazetesine bir demeç verdi. Türkiye'nin düştüğü kötü duruma parlamenterlerin sebep olduğunu söyledi.
Milli Güvenlik Konseyi, eski Gümrük Ve Tekel Bakanı Tuncay Mataracı'nın Yüce Divan'a sevkine karar verdi.
Haklarında 24 Şubat'ta dava açılan Milli Selamet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve 33 partilinin yargılanmasına Ankara Sıkıyönetim Mahkemesi'nde başladı.
Besteci ve ses sanatçısı Münir Nurettin Selçuk İstanbul'da. "Dönülmez Akşamın Ufkundayız, Vakit Çok Geç", "Endülüs'te Raks", "Aziz İstanbul" sanatçının unutulmayan besteleri arasında.
Eski sosyal güvenlik bakanlarından Hilmi İşgüzar, silah kaçakçılığı suçundan 2 yıl ağır hapse mahkum oldu.
İlk uzay mekiği Columbia fırlatıldı.
Nicolás Burdisso, Arjantinli futbolcu
Suavi Süalp, Türk mizahçı (Doğum Yılı,1926)
Faik Kurdoğlu, Türk siyasetçi. (Doğum Yılı,1892)
Şekip Ayhan Özışık, besteci
 

Tarihte Mayıs 1981
IRA militanı Boby Sands cezaevinde açlık grevinde öldü.
Dostlar Tiyatrosu'nda Genco Erkal'ın oynadığı "Her Gün Yeni Baştan" adlı tek kişilik oyun yasaklandı.
François Mitterrand, üçüncü kez katıldığı seçimlerde Fransa cumhurbaşkanı oldu. Mitterrand 1988 seçimlerini de kazanarak cumhurbaşkanlığını sürdürdü.
Jamaikalı Reggae ilahı gitarist ve şarkıcı Bob Marley.
Mehmet Ali Ağca, Papa II. Johannes Paulus'u Roma'da vurarak yaraladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski başkanlarından Fuat Sirmen.
Amerikalı şair, oyun yazarı ve romancı William Saroyan.
Özgürlük Yolu ve kısa adı DHKD olan Devrimci Halk Kültür Dernekleri adıyla bilinen Türkiye Kürdistanı Sosyalist Partisi davası Diyarbakır Sıkıyönetim Mahkemesi'nde başladı.
Devlet Başkanı Kenan Evren, "12 Eylül Türk milletinin isteği ile erçekleştirildi"dedi.
Atatürk'ün 100'üncü doğum yıldönümü törenlerle kutlandı.
Türk Hava Yolları'nın "Haliç" uçağı 4 kişi tarafından Bulgaristan'a kaçırıldı. Uçağı kaçıranlar 112 yolcudan kadın ve çocukları serbest bıraktı. Bir gün sonra uçağı kaçıranlar yolcular ve Bulgar yetkililer tarafından etkisiz hale getirildi, rehineler kurtarıldı.
1960 askeri darbesini yapan Milli Birlik Komitesi üyeleri 27 Mayıs'ın yıldönümünde, toplu halde Anıtkabir'e gitmek istediler. Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı izin vermedi.
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK ) Genel Başkanı Abdullah Baştürk ve yürütme kurulu üyeleri, işçileri suça teşvik ve tahrik ettikleri gerekçesiyle İstanbul Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi'nde yargılanmaya başladılar.
Şarkıcı Selda Bağcan gözaltına alındı. Gerekçe; şarkılarında komünizm propagandası yapmak.
Bangaldeş'de Tuğgeneral Mansur Ahmet hükümete karşı ayaklanma başlattı. Devlet Başkanı Ziyaü'rrahman öldürüldü.
 

Tarihte Haziran 1981
Adalet Ağaoğlu'nun romanı “Fikrimin İnce Gülü” toplatıldı.
Milli Güvenlik Konseyi siyasi parti mensuplarının uyacakları esasları belirledi.
Devlet Başkanı Kenan Evren'in emri ve Futbol Federasyonu'nun kararıyla Ankaragücü futbol takımı birinci futbol ligine çıkarıldı.
Milli Güvenlik Konseyi'nin ölüm cezasını onayladığı sağ eylemci Cevat Karakaş idam edildi.
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Behice Boran Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (Töb-Der) Başkanı Gültekin Gazioğlu'nun vatandaşlıktan çıkarıldığını belirten karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğu'nda görevli Mehmet Yergüz bir Ermeni militan tarafından öldürüldü.
Sol görüşlü Veysel Güney idam edildi.
Bülent Ersoy'un sahneye çıkması yasaklandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü eşcinsel şarkıcıların hiçbirinin sahneye çıkamayacağını açıkladı.
Türkiye İşçi Köylü Partisi (TİKP) davası 15 Haziran 1981 tarihinde başladı.
Mehmet Ali Ağca'yı hapisten kaçıran Bünyamin Yılmaz 18 yıl hapse mahkum oldu.
Sol görüşlü Ahmet Saner ve Kadir Tanboğa idam edildiler.
Devrimci İşçi sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Abdullah Baştürk ve 51 arkadaşı hakkında ölüm cezası talebiyle dava açıldı.
Tahran'da İslam Cumhuriyeti Partisi merkezinde bomba patladı; 72 politikacı ve görevli öldü.

Tarihte Temmuz 1981
Uluslararası 9. İstanbul Film Festivali'ne katılan Sovyet Bolşoy Bale Topluluğu'ndan balerin Galina Çursina Amerikan Konsolosluğu'ndan sığınma isteğinde bulundu.
Yazar Cengiz Tuncer.
İrlanda Cumhuriyet Ordusu, IRA taraftarlarının Dublin'deki gösterileri sırasında 120 kişi yaralandı.
Gırgır mizah dergisinin yayımı son sayısındaki kapak karikatürü nedeniyle Sıkıyönetim Komutanlığı'nca 4 hafta süreyle durduruldu.
Mehmet Ali Ağca Roma'da ömür boyu hapse mahkum edildi.
Devlet Başkanı Kenan Evren, ilkokul, ortaokul ve liselere zorunlu din dersi konulacağını açıkladı.
Kemençe virtüözü Ruşen Ferit Kam
İngiltere'de Galler Prensi Charles, Lady Diana ile evlendi.
Mamak Askeri Cezaevi'nde açlık grevi yapanlardan 16'sı hastaneye kaldırıldı.
 

Tarihte Ağustos 1981
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş ve 219 sanık hakkında ölüm cezası istenen Milliyetçi Hareket partisi ve ülkücü kuruluşlar davası başladı.
Sol görüşlü Mustafa Özenç ve sağ görüşlü İsmet Şahin idam edildi.
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davasında, Genel Başkan Abdullah Baştürk ve 8 Yürütme Kurulu üyesi tahliye edildi. Baştürk hakkında devam eden başka bir dava nedeniyle serbest bırakılmadı.
İngiltere'de yayımlanan Euromoney dergisi Başbakan Yardımcısı Turgut Özal'ı "Yılın Ekonomi Bakanı" seçti.
İran Devlet Başkanı Muhammed Ali Recai ve Başbakan Muhammed Cevad Bahomar bombalı saldırı sonucu öldürüldü.
 

Tarihte Eylül 1981
Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Picasso'nun Guernica tablosu 40 yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri'nden İspanya'ya döndü.
Amerikan asıllı aktris ve Monako Prensesi Grace Kelly, trafik kazasında.
Fransa'da idam cezası kaldırıldı.
Yahya Demirel Türk vatandaşlığından çıkarıldı.
İran 149 solcu militanı idam ettiğini açıkladı.
Ermeni militanlar Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu'nu bastılar; güvenlik görevlisi Cemal Özen öldü, Başkonsolos Kaya İnal yaralandı
Arayış dergisi yazı işleri müdürü Nahit Duru ile Bakış dergisi yazı işleri müdürü Nazım Kara yetmiş beşer gün hapis cezasına çarptırıldı.

Tarihte Ekim 1981
Belfast'ta, İrlanda Cumhuriyet Ordusu ( IRA) tutuklularının yaptığı açlık grevi bitti. Açlık grevi 7 ay sürmüş ve aralarında efsanevi militan Bobby Sands'in de bulunduğu 10 IRA üyesi ölmüştü.
Mısır cumhurbaşkanı Enver Sedat, askeri bir tören sırasında öldürüldü. Suikastı Müslüman Kardeşler üstlendi.
Türkiye'de Milli Selamet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan tutuklandı.
Askeri Yargıtay savcı Nihat Gerçek'i öldüren sağ görüşlü Şerafettin Top hakkındaki ölüm cezasını onayladı.
Antalya'da yapılan Altın Portakal Film Yarışması'nda Sinan Çetin'in "Çirkinler de Sever" filmi birinci oldu.
Yönetmen Erden Kıral'ın Bereketli Topraklar Üzerinde adlı filmi Avrupa Film Festivali'nde birinci oldu.
1961 Anayasası'nı hazırlayanlardan Prof. Hüseyin Nail Kubalı.
Yılmaz Güney'in Isparta Yarıaçık Cezaevi'nden bayram izni bittiği halde geri dönmediği açıklandı.
Danışma Meclisi ilk toplantısını yaptı.
Türkiye İşçi Partisi kurucularından sendikacı Rıza Kuas.
Prof. Sadi Irmak, Danışma Meclisi başkanı seçildi.
 

Tarihte Kasım 1981
Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bülent Ecevit uluslararası bir ajansa demeç verdiği gerekçesiyle 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Milli Güvenlik Konseyi, Yüksek Öğretim Kanununu onayladı. Yükseköğretim Kurulu, YÖK, daha sonra bu kanuna göre kuruldu.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK). Kurulduğu günden bu yana eleştirilen YÖK'ü protesto için her yıl 6 Kasım'da üniversite öğrencileri eylemler yapıyor.
1981 Anayasası için halk oylaması yapıldı. Anayasa, yüzde 91,3 "evet" oyuyla kabul edildi.
Danışma Meclisi Başkanı Prof. Sadi Irmak "Bizim demokrasimiz kendimize mahsus olacak" dedi.
Milli Güvenlik Konseyi erken emekliliği teşvik eden yasayı onayladı. Artık isteyen memur 20 yılda emekli olabilecek.
Eski Başbakan Nihat Erim ve İstanbul Emniyet Müdür Muavini Mahmut Dikler'i öldürmekten sanık 6 Dev-Sol militanı idama mahkum oldu.
Oscar ödüllü Amerikalı aktör William Holden,
Milliyetçi Hareket Partisi davasında Alparslan Türkeş "Ben faşist değil, Atatürkçüyüm" dedi.
Şair Enver Gökçe.
Türkiye'nin Los Angeles Konsolosluğu bombalandı, ölen ya da yaralanan olmadı.
Ankara'da 901 öğretim üyesi Yükseköğretim Kanunu'na karşı çıktı.
Bugün Öğretmenler Günü. Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Abel Gance, Fransız yönetmen, yazar

Tarihte Aralık 1981
İstanbul Teknik Üniversitesi'nden 450 öğretim üyesi, Yükseköğretim Kanunu'na karşı açıklama yaptı.
Hülya Koçyiğit, Fransa'da düzenlenen 3 Kıta Film Festivali'nde "en iyi kadın oyuncu" ödülünü aldı. Koçyiğit'e bu ödül "Kurbağalar"ı filmdeki rolüyle verilmişti.
Bülent Ecevit, dört aylık hapis cezasını çekmek üzere Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'ne konuldu.
Danışma Meclisi Başkanı Sadi Irmak "Askerler kışlaya dönmenin hasreti içinde" dedi.
Türk Milli Basketbol Takımı Sofya'da Yunanistan'ı 93-80 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.
Kılık kıyafet yönetmeliği Resmi Gazete yayınlandı. Okullarda başörtüsü ve sakal yasaklandı.
Sinema sanatçısı Tarık Akan yargılandı. Sanatçının Almanya'da Türkiye aleyhine propaganda yaptığı iddia ediliyordu.
Polonya General Wojciech Witold Jaruzelski, sıkıyönetim ilan etti, 14 bin Dayanışma sendikası üyesi işçi tutuklandı.
Polonya polis gösteri yapan işçilerin üzerine ateş açtı; 7 işçi öldü.
Eski genelkurmay başkanı Orgeneral Cemal Tural.
Yazar Hikmet Dizdaroğlu.
İstanbul Sıkıyönetim Mahkemesi savcısı 52 DİSK yöneticisi sendikacı hakkında idam cezası istedi.
Ankara Sıkıyönetim Mahkemesi Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği, TÖB-DER'i kapattı. Savcılık, TÖB-DER'in " Marksist-Leninist bir düzeni amaçladığı" iddia etti.
Sermaye Piyasası Kurulu belirlendi. 6 yıl süreyle görev yapacak kurulun başkanlığına Prof. İsmail Türk getirildi.
| 1981 Senesini görüntülemektesiniz Sadece Ölenleri Göster
Sana Özel Sayfanda Kendi Tarihin Yaz

Sana Özel Sayfanda Kendi Tarihin Yaz

Tarihte Bugün olan olaylar, bugün ölenler, bugün doğanlar ve dahası..
Eşsiz Tarihte Bugün arşivi.

Sizlere daha iyi hizmet vermek için, görüş, öneri, isteklerinizi iletişim sayfamızdan belirtebilirsiniz.
Tasarım & Altyapı
Bidibidi ,2015 ©