Gezegen Saatleri: Kırşehir

Kırşehir için Gezegen - Yıldız Saatleri

Erteleme
Unutma
Hatırla
Günlük Yaz...
Kendine Bir
İyilik Yap
GELECEĞE Mesaj gönder 10 Yıl Sonraki SEN 2032 SENİ BEKLİYOR
Tarihte Bugün
27 Kasım
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2022
Bu Yıl Ölenler
2022
Bu Ay Ölenler
Kasım
Bu Ay Doğanlar
Kasım
Geçen Yıl Olanlar
2021
Geçen Yıl Ölenler
2021

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler
Tarihte Bugün Açıklama
 • Burada, Kırşehir ili için bugüne ait (27 Kasım 2022) gezegen ve yıldız saatlerini görmektesin. (Şehrini yukarıdan seçebilirsin)
 • Aktif olan saat vurgulanmıştır.
 • Bir işe başlamadan önce, buraya uğrayıp, saatin etkisini kontrol etmende fayda vardır.
 • Kırşehir içinde; ama merkeze çok uzak bir yerdeysen, çalışmanı ± 3dk yapabilirsin.
 • Bu ilmi bir çalışmadır. Fayda görürsen; dua ve iyi temennilerini esirgeme.
 • Gezegen Saatleri hakkında daha detaylı bilgi için Burayı Okuyabilirsin
Kırşehir - saat [ 07:37 - 08:25 ] : Güneş

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
07:37 - 08:25 saatleri arasında Güneş gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Benlik ve Başlangıçlar olarak 2 kelimeyi seçtik Güneş saatini özetlemek için, Tarihte Bugün olarak.
Benlik yani egoların arttığı bir saatir. Egonun artması, özgüvenin artmasını getirir. Özgüven gerektiren işlerinizi, çalışmalarınızı bu saate saklayın. Yeni işleri başlatabilir, yarım kalmış işlerinize devam edebilirsiniz.

Bu saatte (egoların tavan yapmasından kaynaklı olarak da düşünülebilir) büyük mevkilerden bir isteğiniz varsa bu saate denk getirirseniz faydasını görürsünüz. Ama egonuzun esiri olmayın.

Egoların yükselmesiyle biraz cesaretlenen insanoğlu kör cesaretle bazı hatalar yapabilir. Hızlı ve özensiz araç kullanma, bana bir şey olmaz düşüncesi içinde olabilir. Siz bunlara dikkat edin. İçinizde bir enerji kıpardanıyor, özgüveniniz artıyor ve bir dürtüler sizi hataya sürüklemek istiyorsa güneş saatinde olabilirsiniz.

Kırşehir - saat [ 08:25 - 09:14 ] : Venüs

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
08:25 - 09:14 saatleri arasında Venüs gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Aşk, Mutluluk, İhtiras... Tarihte Bugün, Venüs Saati için bu 3 kelimeyi seçti.

Sevgi, muhabbet, dostluk, aşk saatindesiniz. Hisleriniz netleşiyor, dürtüleriniz artıyor. Küslüklerinizi, dargınlıklarınızı bu saatte düzeltmeyi denerseniz şansınız daha fazla olacaktır. şans demişken Jüpiter saatinden sonra en şanslı vakit Venüs Saati olarak bilinir.

Bu saatti biraz gönül işlerinize ayırın..

..Tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da;
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil !
Bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte;
yani yürekte...!
(Tahirle Zühre Meselesi, Nazım Hikmet)


Biliyor musunuz, Venüs gezegenin asıl adı 'ZÜHRE'dir...

Kırşehir - saat [ 09:14 - 10:03 ] : Merkür

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
09:14 - 10:03 saatleri arasında Merkür gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Mantık, Zeka, Anlama Yeteneği, Beceri ve Kolaylık. Tarihte Bugün bu 5 kelimeyi seçti Merkür saatini özetlemek için.

Bu saat öyle bir saattir ki akıl, mantık ve zeka gerektiren işleri bu saatte yapmanız uygun olur. İşleriniz kolaylaşacak, sorunları rahatlıkla çözeceksiniz. Mesela içinden çıkamadığınız bir problemle karşı karşıya kaldınız, bir soruyu ya da sorunu çözemediniz; saatlerinizi ayarlayın ve birde merkür saatinde deneyin. Problemlerinizin, içinden çıkamadığınız, aklınızı karıştıran, kurcalayan sorunların nasıl çözüldüğüne şaşırabilirsiniz. Hatta şöyle ifade edelim, tarihtebugun.org ile ilk defa bu bölümü okuyarak tanıştınız. Yani sorunlarınız, çözemediğiniz problemlerinize çözüm ararken buradasnız, büyük ihtimal çözüme kavuşmak üzeresiniz ve bu zamanın merkür saati olma ihtimali çok fazla.

Mesela Tarihte Bugün, Gezegen ve Yıldız Saatleri Bölümünün yazılımının üretimini bu saate denk getirmiş ve faydasını görmüştür.

Bu gezegen saatinin genel etkisi, akıl, mantık zeka ve kavrama üzerinedir. Ve bu özelliklerinizi güçlendirir. İletişim sorunlarınız varsa karşı tarafla iletişim kurmak için en faydalı saat. Aklınızı, zekanızı ve kavrama yeteneğinizi kullanarak iletişimde başarıyı elde etmeniz kaçnılmaz.

İletişim demişken, hem hitabet yani sözlü iletişimizi hem de yazılı iletişiminizi de arttıran bir saatteyiz. Gezegenin etkisiyle artan zeka ve anlama yeteneğinizi ön plana çıkartın, kullanın onu. Projeler üretin, planlar, programlar yapın, yazılar yazın, yeni yemek tarifleri deneyin.

Yalnız Merkür saatinin bazı dönemlerinde yaşanan etkiler için Yeni bir işe başlamak pek tavsiye edilmez. Yani projenizi üretin ama hayata başka bir saatte geçirin, eskiden kalma sorunlarınızı çözün ama yeni sorunlar çıkarmayın ortaya.

Özetlemek gerekirsek; bu saatte artan bir zekanız, kavrama yeteneğiniz, hitabet ve el beceriniz olacak. Onu Kullanın !

Kırşehir - saat [ 10:03 - 10:52 ] : Ay

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
10:03 - 10:52 saatleri arasında Ay gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Başlangıçlar, Kolaylık, Rüzgar Gibi ve Enerji. Tarihe Bugün Ay Saatini bu 4 kelimeyle özetliyor.

Biliyor musunuz Pazartesi gününün ilk saati AY Saatidir. Hem Haftanın başlangıcı hem de haftanın ilk gününün başlangıç saati olması sizce tesadüf mü? Bu saatte siz de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir iş, yeni bir ev, yeni bir ilişki...

Bu saate denk getirip de başladığınız bir işin çabucak, kolaylıkla bittiğine şahit olacaksınız. Son zamanlarda (özellikle coronavirüste) kargo şirketleri alışverişlerinizi çok mu geç getiriyor? Bir de siparişinizi Ay Saatinde vermeyi deneyin ! Belki de Rüzgar gibi gelir.

ve Enerji ! Evet, bu saatin en önemli özelliğinden biri de Enerjinizi arttırmasıdır. Bu saat size enerji verecektir. Spor yapın, başlamak için üşendiğiniz işleri yapın. Saatin verdiği enerji ve kolaylık etkisiyle her şey çabuk, hızlı ve etkili olacaktır.

Çabuk ve hızlı demişken, seyahetlerinizin başlangıcını bu saate denk getirseniz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, yorulmadan yerinize ulaşırsınız.

...Ve yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin... hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil !!...
(Yaşamaya Dair - Nazım Hikmet)


Nazım Hikmet bu şiiri hapiste yatarken, AY Saatinin etkisiyle mi yazdı bilinmez; ama Ay saatinde 70'inde bile, zeytin ağacı dikmek için enerjisi ve yaşama sevinci vardır insanın. Bu arada gerçekten de AY Saatinde dikilen, ekilen bitkinin gelişimi çabuk ve hızlı olur. Ürünleri de verimli olur.

Özetlemek gerekirse; bu saatte artan bir enerjiniz olacak. Yapılan işler hızlı gelişecek. Kolaylıklar sağlanacak. O zaman Enerjini, Yeni Başlangıçlar için harca ne kadar kolay olacak göreceksin!

Kırşehir - saat [ 10:52 - 11:41 ] : Satürn

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
10:52 - 11:41 saatleri arasında Satürn gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Satürn saati: Zor ve Ağır. Tarihte Bugün bu 2 kelimeyi seçti Satürn saatini özetlemek için

Evet zor bir saat satürn saati. Ağır bir saat. İşleriniz zorlaşacak, ağırlaşacak, bir türlü bitmek bilmeyecek. Hani hepimizin başına gelmiştir ya: bu iş çok basit görünüyordu, 5 dakikalık işti 5 saatir uğraşıyorum.. dersiniz ya. işte o basit ama bir türlü bitmeyen işe bu saatte başladığınızı söyleyebiliriz.!

Bu saatte yapılacak işlerin ağır geçeceğini biliniz. Yolculuğa mı çıkmak istiyorsunuz? AY Saati dururken, (acil ve zorunlu değilse) satürn saatinde yolculuğa başlamayı önermiyoruz.

Peki bu saatte hiçbir şey yapmayalım mı?
Bizce biraz rahat ve dinlerek geçirin bu saati. Yeni kararlar almadan, yeni başlangıçlar yapmadan, önemli iş ve kararlarınızı bu saate denk getirmeden; Okuma yapın, düşünün, hayal kurun.

Kırşehir - saat [ 11:41 - 12:30 ] : Jupiter

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
11:41 - 12:30 saatleri arasında Jupiter gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Jüpiter saati: Hayırlı, Şanslı, Güzel. Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Jüpiter saatini özetlemek için.

Bu saat çok güzel ve etkili bir saatir. İşlerinizin, başlangıçlarınızın hayrı ve bereketi bu saatte bol olur. Birçok konuda size fayda sağlayacak, hayır getirecek bir saattir jüpiter saati.

Sıkıntılarınızın, bunalımlarınızın hafiflediği, unutulduğu bir saat varsa; o saat jupiter gezegeninin etkisi altındadır.

Bu saat ayrıca Şans ve Talih konularında da çok güzel bir enerji verir. Herhangibir konuda şansa ihtiyacınız varsa, o konuyu, özellikle jüpiter saattinde bir deneyin deriz. Şansınız diğer saatlere göre daha fazla olacaktır.

Hayır, bereket, şans demişken, Ticari faaliyetlerinizin başlangıcını da bu saatlerde yapabilirsiniz. Ticari ilişkiler, şans gerektiren yeni başlangıçlar, karar ve olaylarda bu saati tercih ederseniz faydası çok olacaktır.

Erkin Koray'ın bir şarkısı vardır: ...Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım Vallah, Yok mu çaresi dostlar Fesuphanallah...
Sübhan olan Allah çaresini belki burada vermiştir: Jüpiter Saati.. !!

Özetlemek gerekirse: Hayır, bereket ve şans enerjisinin yüksek olduğu bir saattir. Bu Saati Es Geçmeyin, bu saate Önem Verin!

Kırşehir - saat [ 12:30 - 13:18 ] : Mars

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
12:30 - 13:18 saatleri arasında Mars gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Şiddet , Anlaşmazlık, Zarar... Ne yazık ki Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Mars saatini özetlemek için.

Bu saatten kendinizi koruyun ve bu saatte kendinize de hakim olun. Bu saat öyle bir saatir ki sinirlerin tavan yaptığı, tahammül sınırlarının azaldığı, dokunsalar patlayacak deyiminin tam karşılığı olan bir saattir.

Kavgalar, gürültüler, tartışmalar, anlaşmazlıklar çoğunlukla bu saatte meydana gelir.

İşleriniz bozulur, aletleriniz bozulur, iletişiminiz, ilişkileriniz sıkıntılı ve sorunlu olur.

Öfkelenmeler, sinirlenmler bu saatte artar. Bu saat ayrıca kişiye cesaret de kuvvet de verir. Bütün bu kombinasyonlar diğer etkileri de arkasına alırsa büyük toplumsal olaylar kaçınılmazdır.

Tarihte Bugün yaptığı hesaplamalarında, 25 Mayıs 2020, Amerika'da Polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd'un öldüğü saatin ve açıklamaların MARS saatine denk geldiğini ve olayların nasıl şiddetle günlerdir sürdüğüne de şahit olmuştur.

Tarihte Bugün'ün uyarısıdır: Günde en az 1 kez buradaki saatleri kontrol ederek, mars saatlerini not alın. Bu saatlerde tartışmaktan, kavgadan uzak durun. Tahriklere kapılmayın, sinirlerinize hakim olun.

Bu saat tehlikeli bir saatir !

Kırşehir - saat [ 13:18 - 14:07 ] : Güneş

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
13:18 - 14:07 saatleri arasında Güneş gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Benlik ve Başlangıçlar olarak 2 kelimeyi seçtik Güneş saatini özetlemek için, Tarihte Bugün olarak.
Benlik yani egoların arttığı bir saatir. Egonun artması, özgüvenin artmasını getirir. Özgüven gerektiren işlerinizi, çalışmalarınızı bu saate saklayın. Yeni işleri başlatabilir, yarım kalmış işlerinize devam edebilirsiniz.

Bu saatte (egoların tavan yapmasından kaynaklı olarak da düşünülebilir) büyük mevkilerden bir isteğiniz varsa bu saate denk getirirseniz faydasını görürsünüz. Ama egonuzun esiri olmayın.

Egoların yükselmesiyle biraz cesaretlenen insanoğlu kör cesaretle bazı hatalar yapabilir. Hızlı ve özensiz araç kullanma, bana bir şey olmaz düşüncesi içinde olabilir. Siz bunlara dikkat edin. İçinizde bir enerji kıpardanıyor, özgüveniniz artıyor ve bir dürtüler sizi hataya sürüklemek istiyorsa güneş saatinde olabilirsiniz.

Kırşehir - saat [ 14:07 - 14:56 ] : Venüs

Yaşanan Saat
Venüs


Şu an Kırşehir için aktif olan saat budur !!! Bir iş yapacaksanız, burayı okuduktan sonra, bir kez daha düşünüp yapmanız, önerilir.

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
14:07 - 14:56 saatleri arasında Venüs gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Aşk, Mutluluk, İhtiras... Tarihte Bugün, Venüs Saati için bu 3 kelimeyi seçti.

Sevgi, muhabbet, dostluk, aşk saatindesiniz. Hisleriniz netleşiyor, dürtüleriniz artıyor. Küslüklerinizi, dargınlıklarınızı bu saatte düzeltmeyi denerseniz şansınız daha fazla olacaktır. şans demişken Jüpiter saatinden sonra en şanslı vakit Venüs Saati olarak bilinir.

Bu saatti biraz gönül işlerinize ayırın..

..Tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da;
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil !
Bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte;
yani yürekte...!
(Tahirle Zühre Meselesi, Nazım Hikmet)


Biliyor musunuz, Venüs gezegenin asıl adı 'ZÜHRE'dir...

Kırşehir - saat [ 14:56 - 15:45 ] : Merkür

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
14:56 - 15:45 saatleri arasında Merkür gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Mantık, Zeka, Anlama Yeteneği, Beceri ve Kolaylık. Tarihte Bugün bu 5 kelimeyi seçti Merkür saatini özetlemek için.

Bu saat öyle bir saattir ki akıl, mantık ve zeka gerektiren işleri bu saatte yapmanız uygun olur. İşleriniz kolaylaşacak, sorunları rahatlıkla çözeceksiniz. Mesela içinden çıkamadığınız bir problemle karşı karşıya kaldınız, bir soruyu ya da sorunu çözemediniz; saatlerinizi ayarlayın ve birde merkür saatinde deneyin. Problemlerinizin, içinden çıkamadığınız, aklınızı karıştıran, kurcalayan sorunların nasıl çözüldüğüne şaşırabilirsiniz. Hatta şöyle ifade edelim, tarihtebugun.org ile ilk defa bu bölümü okuyarak tanıştınız. Yani sorunlarınız, çözemediğiniz problemlerinize çözüm ararken buradasnız, büyük ihtimal çözüme kavuşmak üzeresiniz ve bu zamanın merkür saati olma ihtimali çok fazla.

Mesela Tarihte Bugün, Gezegen ve Yıldız Saatleri Bölümünün yazılımının üretimini bu saate denk getirmiş ve faydasını görmüştür.

Bu gezegen saatinin genel etkisi, akıl, mantık zeka ve kavrama üzerinedir. Ve bu özelliklerinizi güçlendirir. İletişim sorunlarınız varsa karşı tarafla iletişim kurmak için en faydalı saat. Aklınızı, zekanızı ve kavrama yeteneğinizi kullanarak iletişimde başarıyı elde etmeniz kaçnılmaz.

İletişim demişken, hem hitabet yani sözlü iletişimizi hem de yazılı iletişiminizi de arttıran bir saatteyiz. Gezegenin etkisiyle artan zeka ve anlama yeteneğinizi ön plana çıkartın, kullanın onu. Projeler üretin, planlar, programlar yapın, yazılar yazın, yeni yemek tarifleri deneyin.

Yalnız Merkür saatinin bazı dönemlerinde yaşanan etkiler için Yeni bir işe başlamak pek tavsiye edilmez. Yani projenizi üretin ama hayata başka bir saatte geçirin, eskiden kalma sorunlarınızı çözün ama yeni sorunlar çıkarmayın ortaya.

Özetlemek gerekirsek; bu saatte artan bir zekanız, kavrama yeteneğiniz, hitabet ve el beceriniz olacak. Onu Kullanın !

Kırşehir - saat [ 15:45 - 16:34 ] : Ay

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
15:45 - 16:34 saatleri arasında Ay gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Başlangıçlar, Kolaylık, Rüzgar Gibi ve Enerji. Tarihe Bugün Ay Saatini bu 4 kelimeyle özetliyor.

Biliyor musunuz Pazartesi gününün ilk saati AY Saatidir. Hem Haftanın başlangıcı hem de haftanın ilk gününün başlangıç saati olması sizce tesadüf mü? Bu saatte siz de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir iş, yeni bir ev, yeni bir ilişki...

Bu saate denk getirip de başladığınız bir işin çabucak, kolaylıkla bittiğine şahit olacaksınız. Son zamanlarda (özellikle coronavirüste) kargo şirketleri alışverişlerinizi çok mu geç getiriyor? Bir de siparişinizi Ay Saatinde vermeyi deneyin ! Belki de Rüzgar gibi gelir.

ve Enerji ! Evet, bu saatin en önemli özelliğinden biri de Enerjinizi arttırmasıdır. Bu saat size enerji verecektir. Spor yapın, başlamak için üşendiğiniz işleri yapın. Saatin verdiği enerji ve kolaylık etkisiyle her şey çabuk, hızlı ve etkili olacaktır.

Çabuk ve hızlı demişken, seyahetlerinizin başlangıcını bu saate denk getirseniz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, yorulmadan yerinize ulaşırsınız.

...Ve yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin... hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil !!...
(Yaşamaya Dair - Nazım Hikmet)


Nazım Hikmet bu şiiri hapiste yatarken, AY Saatinin etkisiyle mi yazdı bilinmez; ama Ay saatinde 70'inde bile, zeytin ağacı dikmek için enerjisi ve yaşama sevinci vardır insanın. Bu arada gerçekten de AY Saatinde dikilen, ekilen bitkinin gelişimi çabuk ve hızlı olur. Ürünleri de verimli olur.

Özetlemek gerekirse; bu saatte artan bir enerjiniz olacak. Yapılan işler hızlı gelişecek. Kolaylıklar sağlanacak. O zaman Enerjini, Yeni Başlangıçlar için harca ne kadar kolay olacak göreceksin!

Kırşehir - saat [ 16:34 - 17:23 ] : Satürn

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
16:34 - 17:23 saatleri arasında Satürn gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Satürn saati: Zor ve Ağır. Tarihte Bugün bu 2 kelimeyi seçti Satürn saatini özetlemek için

Evet zor bir saat satürn saati. Ağır bir saat. İşleriniz zorlaşacak, ağırlaşacak, bir türlü bitmek bilmeyecek. Hani hepimizin başına gelmiştir ya: bu iş çok basit görünüyordu, 5 dakikalık işti 5 saatir uğraşıyorum.. dersiniz ya. işte o basit ama bir türlü bitmeyen işe bu saatte başladığınızı söyleyebiliriz.!

Bu saatte yapılacak işlerin ağır geçeceğini biliniz. Yolculuğa mı çıkmak istiyorsunuz? AY Saati dururken, (acil ve zorunlu değilse) satürn saatinde yolculuğa başlamayı önermiyoruz.

Peki bu saatte hiçbir şey yapmayalım mı?
Bizce biraz rahat ve dinlerek geçirin bu saati. Yeni kararlar almadan, yeni başlangıçlar yapmadan, önemli iş ve kararlarınızı bu saate denk getirmeden; Okuma yapın, düşünün, hayal kurun.

Kırşehir - saat [ 17:23 - 18:34 ] : Jupiter

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
17:23 - 18:34 saatleri arasında Jupiter gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Jüpiter saati: Hayırlı, Şanslı, Güzel. Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Jüpiter saatini özetlemek için.

Bu saat çok güzel ve etkili bir saatir. İşlerinizin, başlangıçlarınızın hayrı ve bereketi bu saatte bol olur. Birçok konuda size fayda sağlayacak, hayır getirecek bir saattir jüpiter saati.

Sıkıntılarınızın, bunalımlarınızın hafiflediği, unutulduğu bir saat varsa; o saat jupiter gezegeninin etkisi altındadır.

Bu saat ayrıca Şans ve Talih konularında da çok güzel bir enerji verir. Herhangibir konuda şansa ihtiyacınız varsa, o konuyu, özellikle jüpiter saattinde bir deneyin deriz. Şansınız diğer saatlere göre daha fazla olacaktır.

Hayır, bereket, şans demişken, Ticari faaliyetlerinizin başlangıcını da bu saatlerde yapabilirsiniz. Ticari ilişkiler, şans gerektiren yeni başlangıçlar, karar ve olaylarda bu saati tercih ederseniz faydası çok olacaktır.

Erkin Koray'ın bir şarkısı vardır: ...Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım Vallah, Yok mu çaresi dostlar Fesuphanallah...
Sübhan olan Allah çaresini belki burada vermiştir: Jüpiter Saati.. !!

Özetlemek gerekirse: Hayır, bereket ve şans enerjisinin yüksek olduğu bir saattir. Bu Saati Es Geçmeyin, bu saate Önem Verin!

Kırşehir - saat [ 18:34 - 19:45 ] : Mars

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
18:34 - 19:45 saatleri arasında Mars gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Şiddet , Anlaşmazlık, Zarar... Ne yazık ki Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Mars saatini özetlemek için.

Bu saatten kendinizi koruyun ve bu saatte kendinize de hakim olun. Bu saat öyle bir saatir ki sinirlerin tavan yaptığı, tahammül sınırlarının azaldığı, dokunsalar patlayacak deyiminin tam karşılığı olan bir saattir.

Kavgalar, gürültüler, tartışmalar, anlaşmazlıklar çoğunlukla bu saatte meydana gelir.

İşleriniz bozulur, aletleriniz bozulur, iletişiminiz, ilişkileriniz sıkıntılı ve sorunlu olur.

Öfkelenmeler, sinirlenmler bu saatte artar. Bu saat ayrıca kişiye cesaret de kuvvet de verir. Bütün bu kombinasyonlar diğer etkileri de arkasına alırsa büyük toplumsal olaylar kaçınılmazdır.

Tarihte Bugün yaptığı hesaplamalarında, 25 Mayıs 2020, Amerika'da Polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd'un öldüğü saatin ve açıklamaların MARS saatine denk geldiğini ve olayların nasıl şiddetle günlerdir sürdüğüne de şahit olmuştur.

Tarihte Bugün'ün uyarısıdır: Günde en az 1 kez buradaki saatleri kontrol ederek, mars saatlerini not alın. Bu saatlerde tartışmaktan, kavgadan uzak durun. Tahriklere kapılmayın, sinirlerinize hakim olun.

Bu saat tehlikeli bir saatir !

Kırşehir - saat [ 19:45 - 20:56 ] : Güneş

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
19:45 - 20:56 saatleri arasında Güneş gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Benlik ve Başlangıçlar olarak 2 kelimeyi seçtik Güneş saatini özetlemek için, Tarihte Bugün olarak.
Benlik yani egoların arttığı bir saatir. Egonun artması, özgüvenin artmasını getirir. Özgüven gerektiren işlerinizi, çalışmalarınızı bu saate saklayın. Yeni işleri başlatabilir, yarım kalmış işlerinize devam edebilirsiniz.

Bu saatte (egoların tavan yapmasından kaynaklı olarak da düşünülebilir) büyük mevkilerden bir isteğiniz varsa bu saate denk getirirseniz faydasını görürsünüz. Ama egonuzun esiri olmayın.

Egoların yükselmesiyle biraz cesaretlenen insanoğlu kör cesaretle bazı hatalar yapabilir. Hızlı ve özensiz araç kullanma, bana bir şey olmaz düşüncesi içinde olabilir. Siz bunlara dikkat edin. İçinizde bir enerji kıpardanıyor, özgüveniniz artıyor ve bir dürtüler sizi hataya sürüklemek istiyorsa güneş saatinde olabilirsiniz.

Kırşehir - saat [ 20:56 - 22:07 ] : Venüs

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
20:56 - 22:07 saatleri arasında Venüs gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Aşk, Mutluluk, İhtiras... Tarihte Bugün, Venüs Saati için bu 3 kelimeyi seçti.

Sevgi, muhabbet, dostluk, aşk saatindesiniz. Hisleriniz netleşiyor, dürtüleriniz artıyor. Küslüklerinizi, dargınlıklarınızı bu saatte düzeltmeyi denerseniz şansınız daha fazla olacaktır. şans demişken Jüpiter saatinden sonra en şanslı vakit Venüs Saati olarak bilinir.

Bu saatti biraz gönül işlerinize ayırın..

..Tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da;
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil !
Bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte;
yani yürekte...!
(Tahirle Zühre Meselesi, Nazım Hikmet)


Biliyor musunuz, Venüs gezegenin asıl adı 'ZÜHRE'dir...

Kırşehir - saat [ 22:07 - 23:18 ] : Merkür

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
22:07 - 23:18 saatleri arasında Merkür gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Mantık, Zeka, Anlama Yeteneği, Beceri ve Kolaylık. Tarihte Bugün bu 5 kelimeyi seçti Merkür saatini özetlemek için.

Bu saat öyle bir saattir ki akıl, mantık ve zeka gerektiren işleri bu saatte yapmanız uygun olur. İşleriniz kolaylaşacak, sorunları rahatlıkla çözeceksiniz. Mesela içinden çıkamadığınız bir problemle karşı karşıya kaldınız, bir soruyu ya da sorunu çözemediniz; saatlerinizi ayarlayın ve birde merkür saatinde deneyin. Problemlerinizin, içinden çıkamadığınız, aklınızı karıştıran, kurcalayan sorunların nasıl çözüldüğüne şaşırabilirsiniz. Hatta şöyle ifade edelim, tarihtebugun.org ile ilk defa bu bölümü okuyarak tanıştınız. Yani sorunlarınız, çözemediğiniz problemlerinize çözüm ararken buradasnız, büyük ihtimal çözüme kavuşmak üzeresiniz ve bu zamanın merkür saati olma ihtimali çok fazla.

Mesela Tarihte Bugün, Gezegen ve Yıldız Saatleri Bölümünün yazılımının üretimini bu saate denk getirmiş ve faydasını görmüştür.

Bu gezegen saatinin genel etkisi, akıl, mantık zeka ve kavrama üzerinedir. Ve bu özelliklerinizi güçlendirir. İletişim sorunlarınız varsa karşı tarafla iletişim kurmak için en faydalı saat. Aklınızı, zekanızı ve kavrama yeteneğinizi kullanarak iletişimde başarıyı elde etmeniz kaçnılmaz.

İletişim demişken, hem hitabet yani sözlü iletişimizi hem de yazılı iletişiminizi de arttıran bir saatteyiz. Gezegenin etkisiyle artan zeka ve anlama yeteneğinizi ön plana çıkartın, kullanın onu. Projeler üretin, planlar, programlar yapın, yazılar yazın, yeni yemek tarifleri deneyin.

Yalnız Merkür saatinin bazı dönemlerinde yaşanan etkiler için Yeni bir işe başlamak pek tavsiye edilmez. Yani projenizi üretin ama hayata başka bir saatte geçirin, eskiden kalma sorunlarınızı çözün ama yeni sorunlar çıkarmayın ortaya.

Özetlemek gerekirsek; bu saatte artan bir zekanız, kavrama yeteneğiniz, hitabet ve el beceriniz olacak. Onu Kullanın !

Kırşehir - saat [ 23:18 - 00:30 ] : Ay

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
23:18 - 00:30 saatleri arasında Ay gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Başlangıçlar, Kolaylık, Rüzgar Gibi ve Enerji. Tarihe Bugün Ay Saatini bu 4 kelimeyle özetliyor.

Biliyor musunuz Pazartesi gününün ilk saati AY Saatidir. Hem Haftanın başlangıcı hem de haftanın ilk gününün başlangıç saati olması sizce tesadüf mü? Bu saatte siz de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir iş, yeni bir ev, yeni bir ilişki...

Bu saate denk getirip de başladığınız bir işin çabucak, kolaylıkla bittiğine şahit olacaksınız. Son zamanlarda (özellikle coronavirüste) kargo şirketleri alışverişlerinizi çok mu geç getiriyor? Bir de siparişinizi Ay Saatinde vermeyi deneyin ! Belki de Rüzgar gibi gelir.

ve Enerji ! Evet, bu saatin en önemli özelliğinden biri de Enerjinizi arttırmasıdır. Bu saat size enerji verecektir. Spor yapın, başlamak için üşendiğiniz işleri yapın. Saatin verdiği enerji ve kolaylık etkisiyle her şey çabuk, hızlı ve etkili olacaktır.

Çabuk ve hızlı demişken, seyahetlerinizin başlangıcını bu saate denk getirseniz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, yorulmadan yerinize ulaşırsınız.

...Ve yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin... hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil !!...
(Yaşamaya Dair - Nazım Hikmet)


Nazım Hikmet bu şiiri hapiste yatarken, AY Saatinin etkisiyle mi yazdı bilinmez; ama Ay saatinde 70'inde bile, zeytin ağacı dikmek için enerjisi ve yaşama sevinci vardır insanın. Bu arada gerçekten de AY Saatinde dikilen, ekilen bitkinin gelişimi çabuk ve hızlı olur. Ürünleri de verimli olur.

Özetlemek gerekirse; bu saatte artan bir enerjiniz olacak. Yapılan işler hızlı gelişecek. Kolaylıklar sağlanacak. O zaman Enerjini, Yeni Başlangıçlar için harca ne kadar kolay olacak göreceksin!

Kırşehir - saat [ 00:30 - 01:41 ] : Satürn

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
00:30 - 01:41 saatleri arasında Satürn gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Satürn saati: Zor ve Ağır. Tarihte Bugün bu 2 kelimeyi seçti Satürn saatini özetlemek için

Evet zor bir saat satürn saati. Ağır bir saat. İşleriniz zorlaşacak, ağırlaşacak, bir türlü bitmek bilmeyecek. Hani hepimizin başına gelmiştir ya: bu iş çok basit görünüyordu, 5 dakikalık işti 5 saatir uğraşıyorum.. dersiniz ya. işte o basit ama bir türlü bitmeyen işe bu saatte başladığınızı söyleyebiliriz.!

Bu saatte yapılacak işlerin ağır geçeceğini biliniz. Yolculuğa mı çıkmak istiyorsunuz? AY Saati dururken, (acil ve zorunlu değilse) satürn saatinde yolculuğa başlamayı önermiyoruz.

Peki bu saatte hiçbir şey yapmayalım mı?
Bizce biraz rahat ve dinlerek geçirin bu saati. Yeni kararlar almadan, yeni başlangıçlar yapmadan, önemli iş ve kararlarınızı bu saate denk getirmeden; Okuma yapın, düşünün, hayal kurun.

Kırşehir - saat [ 01:41 - 02:52 ] : Jupiter

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
01:41 - 02:52 saatleri arasında Jupiter gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Jüpiter saati: Hayırlı, Şanslı, Güzel. Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Jüpiter saatini özetlemek için.

Bu saat çok güzel ve etkili bir saatir. İşlerinizin, başlangıçlarınızın hayrı ve bereketi bu saatte bol olur. Birçok konuda size fayda sağlayacak, hayır getirecek bir saattir jüpiter saati.

Sıkıntılarınızın, bunalımlarınızın hafiflediği, unutulduğu bir saat varsa; o saat jupiter gezegeninin etkisi altındadır.

Bu saat ayrıca Şans ve Talih konularında da çok güzel bir enerji verir. Herhangibir konuda şansa ihtiyacınız varsa, o konuyu, özellikle jüpiter saattinde bir deneyin deriz. Şansınız diğer saatlere göre daha fazla olacaktır.

Hayır, bereket, şans demişken, Ticari faaliyetlerinizin başlangıcını da bu saatlerde yapabilirsiniz. Ticari ilişkiler, şans gerektiren yeni başlangıçlar, karar ve olaylarda bu saati tercih ederseniz faydası çok olacaktır.

Erkin Koray'ın bir şarkısı vardır: ...Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım Vallah, Yok mu çaresi dostlar Fesuphanallah...
Sübhan olan Allah çaresini belki burada vermiştir: Jüpiter Saati.. !!

Özetlemek gerekirse: Hayır, bereket ve şans enerjisinin yüksek olduğu bir saattir. Bu Saati Es Geçmeyin, bu saate Önem Verin!

Kırşehir - saat [ 02:52 - 04:03 ] : Mars

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
02:52 - 04:03 saatleri arasında Mars gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Şiddet , Anlaşmazlık, Zarar... Ne yazık ki Tarihte Bugün bu 3 kelimeyi seçti Mars saatini özetlemek için.

Bu saatten kendinizi koruyun ve bu saatte kendinize de hakim olun. Bu saat öyle bir saatir ki sinirlerin tavan yaptığı, tahammül sınırlarının azaldığı, dokunsalar patlayacak deyiminin tam karşılığı olan bir saattir.

Kavgalar, gürültüler, tartışmalar, anlaşmazlıklar çoğunlukla bu saatte meydana gelir.

İşleriniz bozulur, aletleriniz bozulur, iletişiminiz, ilişkileriniz sıkıntılı ve sorunlu olur.

Öfkelenmeler, sinirlenmler bu saatte artar. Bu saat ayrıca kişiye cesaret de kuvvet de verir. Bütün bu kombinasyonlar diğer etkileri de arkasına alırsa büyük toplumsal olaylar kaçınılmazdır.

Tarihte Bugün yaptığı hesaplamalarında, 25 Mayıs 2020, Amerika'da Polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd'un öldüğü saatin ve açıklamaların MARS saatine denk geldiğini ve olayların nasıl şiddetle günlerdir sürdüğüne de şahit olmuştur.

Tarihte Bugün'ün uyarısıdır: Günde en az 1 kez buradaki saatleri kontrol ederek, mars saatlerini not alın. Bu saatlerde tartışmaktan, kavgadan uzak durun. Tahriklere kapılmayın, sinirlerinize hakim olun.

Bu saat tehlikeli bir saatir !

Kırşehir - saat [ 04:03 - 05:14 ] : Güneş

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
04:03 - 05:14 saatleri arasında Güneş gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Benlik ve Başlangıçlar olarak 2 kelimeyi seçtik Güneş saatini özetlemek için, Tarihte Bugün olarak.
Benlik yani egoların arttığı bir saatir. Egonun artması, özgüvenin artmasını getirir. Özgüven gerektiren işlerinizi, çalışmalarınızı bu saate saklayın. Yeni işleri başlatabilir, yarım kalmış işlerinize devam edebilirsiniz.

Bu saatte (egoların tavan yapmasından kaynaklı olarak da düşünülebilir) büyük mevkilerden bir isteğiniz varsa bu saate denk getirirseniz faydasını görürsünüz. Ama egonuzun esiri olmayın.

Egoların yükselmesiyle biraz cesaretlenen insanoğlu kör cesaretle bazı hatalar yapabilir. Hızlı ve özensiz araç kullanma, bana bir şey olmaz düşüncesi içinde olabilir. Siz bunlara dikkat edin. İçinizde bir enerji kıpardanıyor, özgüveniniz artıyor ve bir dürtüler sizi hataya sürüklemek istiyorsa güneş saatinde olabilirsiniz.

Kırşehir - saat [ 05:14 - 06:25 ] : Venüs

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
05:14 - 06:25 saatleri arasında Venüs gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Aşk, Mutluluk, İhtiras... Tarihte Bugün, Venüs Saati için bu 3 kelimeyi seçti.

Sevgi, muhabbet, dostluk, aşk saatindesiniz. Hisleriniz netleşiyor, dürtüleriniz artıyor. Küslüklerinizi, dargınlıklarınızı bu saatte düzeltmeyi denerseniz şansınız daha fazla olacaktır. şans demişken Jüpiter saatinden sonra en şanslı vakit Venüs Saati olarak bilinir.

Bu saatti biraz gönül işlerinize ayırın..

..Tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da;
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil !
Bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte;
yani yürekte...!
(Tahirle Zühre Meselesi, Nazım Hikmet)


Biliyor musunuz, Venüs gezegenin asıl adı 'ZÜHRE'dir...

Kırşehir - saat [ 06:25 - 07:37 ] : Merkür

27.11.2022 tarihinde,
Kırşehir şehrimizde,
06:25 - 07:37 saatleri arasında Merkür gezegeni (yıldızı) etkili olacaktır.


Mantık, Zeka, Anlama Yeteneği, Beceri ve Kolaylık. Tarihte Bugün bu 5 kelimeyi seçti Merkür saatini özetlemek için.

Bu saat öyle bir saattir ki akıl, mantık ve zeka gerektiren işleri bu saatte yapmanız uygun olur. İşleriniz kolaylaşacak, sorunları rahatlıkla çözeceksiniz. Mesela içinden çıkamadığınız bir problemle karşı karşıya kaldınız, bir soruyu ya da sorunu çözemediniz; saatlerinizi ayarlayın ve birde merkür saatinde deneyin. Problemlerinizin, içinden çıkamadığınız, aklınızı karıştıran, kurcalayan sorunların nasıl çözüldüğüne şaşırabilirsiniz. Hatta şöyle ifade edelim, tarihtebugun.org ile ilk defa bu bölümü okuyarak tanıştınız. Yani sorunlarınız, çözemediğiniz problemlerinize çözüm ararken buradasnız, büyük ihtimal çözüme kavuşmak üzeresiniz ve bu zamanın merkür saati olma ihtimali çok fazla.

Mesela Tarihte Bugün, Gezegen ve Yıldız Saatleri Bölümünün yazılımının üretimini bu saate denk getirmiş ve faydasını görmüştür.

Bu gezegen saatinin genel etkisi, akıl, mantık zeka ve kavrama üzerinedir. Ve bu özelliklerinizi güçlendirir. İletişim sorunlarınız varsa karşı tarafla iletişim kurmak için en faydalı saat. Aklınızı, zekanızı ve kavrama yeteneğinizi kullanarak iletişimde başarıyı elde etmeniz kaçnılmaz.

İletişim demişken, hem hitabet yani sözlü iletişimizi hem de yazılı iletişiminizi de arttıran bir saatteyiz. Gezegenin etkisiyle artan zeka ve anlama yeteneğinizi ön plana çıkartın, kullanın onu. Projeler üretin, planlar, programlar yapın, yazılar yazın, yeni yemek tarifleri deneyin.

Yalnız Merkür saatinin bazı dönemlerinde yaşanan etkiler için Yeni bir işe başlamak pek tavsiye edilmez. Yani projenizi üretin ama hayata başka bir saatte geçirin, eskiden kalma sorunlarınızı çözün ama yeni sorunlar çıkarmayın ortaya.

Özetlemek gerekirsek; bu saatte artan bir zekanız, kavrama yeteneğiniz, hitabet ve el beceriniz olacak. Onu Kullanın !

Bilgilendirme

Tarihte Bugün Notlar & Açıklamalar:

 • Gezegen ve Yıldız Saatleri çok önemli bir konudur.
 • Her saatin bir yıldızı - gezegeni vardır.
 • İçinde bulunduğumuz saate 1 gezegen hükmeder.
  (örn: Saat 13.00 ise, o saate etki eden kuvvetli bir gezegen vardır.)
 • Gezegenlerin de kendine has yönleriyle; olaylara etki etme özellikleri vardır.
 • Burada içinde bulunduğumuz saate hangi gezegen (yıldız) hükmediyor hesaplarını bulacaksınız

 • Hesaplar Güneşin Doğuş ve Batışına göre yapıldığından, İl seçerek, bulunduğunuz yerdeki etkin gezegeni görebilirsiniz.

 • Hata Payı: Tarihte Bugün Gezegen ve Yıldız Saatleri çalışmasında hata yoktur.
  Dikkat etmeniz gereken tek nokta: güneşin doğuş ve batış vakitlerini illerin merkezi üzerinden hesapladık.
  Eğer merkeze çok uzaktaysanız (50+km); çalışmalarınızı (±3) dakika kuralarımıza göre uygulayınız.

 • (±3) Dakika Kuralımız: İl seçtiğinizde, bulunduğunuz şehrin merkezinde etkin olan gezegenlerin saat aralıkları yazacaktır. Örneğin: 14:30 - 15:30 arası JÜPİTER saati şeklinde. İlinizin merkezine çok uzaksanız; çalışmalarınızın başlangıç saatini +3dk (14:33) ; bitiş saatini -3dk (15:27) aralığında kabul ederseniz, şehrinizin neresinde olursanız olun sağlıklı bir sonuç elde edersiniz.

 • Son Güncelleme:
  Tarihte Bugün Gezegen Saatleri V2.9.4 (Ocak, 2022)

İlginize Teşekkür Ederiz.
www.tarihtebugun.org
Arama
Tarihte Bugün 27 Kasım

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org