Tarihte Bugün TB İllüzyonist Sermet Erkin doğum günü

10 Eylül 1957 / 64 yıl önce

Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Demokrasinin Doğu Perinçek Taksi Yeni Deprem: Kucukyaya kirkagac manisa depremi Yeni Deprem: Ayaskent bergama izmir depremi Yeni Deprem: Silifkeaciklari mersin akdeniz depremi Yeni Deprem: Dalyan ezine canakkale depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Son Depremler Kadınbudu Köfte Yasak Elma 116. Bölüm Full Izle Fox Tv Yeni Deprem: Vangolu depremi Yeni Deprem: Alaattin acipayam denizli depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Salı Deprem Hayırlı Kandiller Yeni Deprem: Ahir ipsala edirne depremi Yeni Deprem: Karsiyaka adilcevaz bitlis depremi

Tarihte Bugün
19 Ekim
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Ekim
Bu Ay Doğanlar
Ekim
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

İllüzyonist Sermet Erkin doğum günü

Sermet Erkin'in, illüzyonist doğum günü

DOĞUM 64 yıl önce   tarihtebugun.org

DOĞUM Tarihte Bugün: 10 Eylül 1957 İllüzyonist Sermet Erkin doğum günü

1957 yılında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde dünyaya gelmiştir.Öğrenim hayatına İstanbul’da başlayarak sırası ile; Nişantaşında Selim Sırrı Tarcan İlkokulu ile Nilüfer Hatun Ortaokulu ve Şişli Lisesi’n de okumuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı ve Felsefe Tarihi bölümlerini bitirmiştir. Henüz ilkokulda iken üstad Zati Sungur ile tanışması sebebiyle illüzyon dünyasına girmiştir. İllüzyon sanatı ile birlikte sahne sanatlarının tümüne ilgi duymuş ve 1977 yılına kadar İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında çalışmıştır. Bu kurumda iken Yalçın Akçay kendisini düşünerek “Karagözcü ile Sihirbaz” isimli çocuk oyunu yazmıştır. Rol aldığı bu oyunla Şehir Tiyatroları tarihinde ilk defa bir çocuk oyununa gala yaparak, oyunun değerini basına duyurmuştur.Sermet Erkin, bir dönem kendi adına tiyatro topluluğu kurarak tiyatro sanatçılığını bir süre daha yürütmüştür. Bu gün çeşitli kentlerimizde düzenlediği tiyatro festivalleri ve yaptığı piyes, kitap ve belge koleksiyonları vs. sayesinde, tiyatro ile olan bağını kopartmadan sürdürmektedir. Farklı televizyon kanalları için; “Bando, Sermet Erkin’le Anılarda Kalanlar, Sermet Erkin’le Yıldızların Altında” gibi pek çok programı hazırlayıp sunmuştur.Yurt dışında; ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Başkurdistan, Belçika, Bulgaristan, İspanya, Çekoslavakya (1983),Çuvaşistan, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İsrail, İsviçre, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Nahcivan, Özbekistan, Rusya Federasyonu (SSCB) ve Tataristan’ da çeşitli temsiller vermiş, bu ülkelerin en ünlü gece klüpleri, varyete salonları ile sirklerinde çalışmıştır.

Yurt içinde ise; pek çoğuna değişik zamanlarda birden fazla gitmek şeklinde il, ilçe toplam 232 yerde gösteri yapmıştır. 1976 yılında başladığı gazeteciliğini Sosyete Dedikodu Dergisi, Hürriyet, Milliyet, Sabah Gazetelerindenden sonra, uzun bir süre Günaydın Gazetesi’nde tam sayfa hazırlamış olduğu “Çocuk Sayfası” ile devam ettirmiş, daha sonra –Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başladığı Bando Çocuk Dergisi’nde sürdürmüştür.Halen Atlas Tarih Dergisine yazmakta ve çocuk gösterilerini sürdürmektedir.Sanatçının; İsmail Sermet ve Piraye Nazlı adlarında iki çocuğu vardır.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 19 Ekim

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org