Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

10 Mayıs 2017 / 3 yıl önce

YENİ Deprem: Caltilidere aliaga izmir depremi YENİ Deprem: Akdeniz depremi YENİ Deprem: Cileme menderes izmir depremi YENİ Deprem: Baslioglu salihli manisa depremi YENİ Deprem: Karaborklu akhisar manisa depremi YENİ Deprem: Egedenizi depremi YENİ Deprem: Ekinbagi kovancilar elazig depremi YENİ Deprem: Gulpinar ayvacik canakkale depremi YENİ Deprem: Yukarikazanlar kovancilar elazig depremi YENİ Deprem: Kotanli bulanik mus depremi YENİ Deprem: Cihatli gemlik bursa depremi YENİ Deprem: Gokce saruhanli manisa depremi YENİ TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Paramotor Sefirin Kızı 25. Bölüm Izle Kısa Çalışma Ödeneği
Tarihte Bugün
28 Ekim
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Bu Ay Ölenler
Ekim
Bu Ay Doğanlar
Ekim
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019


Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper (48) ve şoförü Muzaffer Akşehirli, aniden ana yola çıkan hafriyat kamyonunun makam aracına çarpması sonucunda yaşamını yitirdi.

ÖLÜM 3 yıl önce   tarihtebugun.org

ÖLÜM Tarihte Bugün: 10 Mayıs 2017 Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk askeri darbe iddianamesini hazırlayan, FETÖ soruşturmalarında etkin bir isim olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, şoförü Muzaffer Akşehirli yönetimindeki makam otomobiliyle kente 20 kilometre uzaklıktaki Kocabaş D Tipi İnfaz Kurumu’na gitmek üzere yola çıkmıştı.

Koruma polisi Ramazan Uğurlu’nun da bulunduğu makam otomobiline kent çıkışındaki yeni açılan yolda, 7045 sokaktan çıkarken, levhadaki “Dur” uyarısına uymayan özel hafriyat yüklü kamyon çarptı.

Kaza 08.30 sıralarında Merkezefendi İlçesi Bozburun Mahallesi Salihağa yolu üzerinde meydana geldi.

Kamyon şoförü Tufan’ın sürücü belgesinin, bir ay önce alkollü araç kullanmaktan iki yıl süre ile geri alındığı belirtildi.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Suikast değil. İlk değerlendirme bu. Kazanın olduğu yol başsavcımızın her gün gittiği bir yol değil. Cezaevine giderken zaman zaman kullandığı bir yol. Rutin bir güzergâh değil. Olaya baktığımızda bir takip söz konusu değil, bir kaza. İlk değerlendirmemiz bu” ifadelerini kullandı....

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

Özel ekip, Başsavcı Alper'in içinde bulunduğu makam otomobiline çarpan kamyonun şoförü U.T.'nin ehliyetinin, bir ay önce alkollü yakalandığı için 2 yıllığına alınmasının dışında ayrıca şoförün SRC belgesinin de olmadığını belirledi. U.T.'nin memleketi Uşak'tan kazadan yalnızca 4 gün önce Denizli'ye geldiği ve altyapı çalışması yapan bir firmanın taşeron şirketine kiralanan kamyonu kullanmaya başladığı öğrenildi. U.T.'nin kullandığı kiralık kamyona yönelik de araştırma yapan özel ekip, araç muayenesinin de olmadığını, kaza sırasında tonaj sınırının çok üstünde yük taşıdığını tespit etti.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 28 Ekim

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org