Ünlü Bestekar Teoman Alpay öldü

11 Şubat 2005

YENİ Kadın Cinayetleri: Gülhizar Ersöz YENİ Deprem: Kosebayir sivrice elazig depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Zeynep Demirel YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Sabire Akçakaya YENİ Erkek Ünlülerin Doğum Günü: Ahmet Varlı Doğum Günü YENİ Erkek Ünlülerin Doğum Günü: Ege Tanman Doğum Günü YENİ TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Hasan Ali Kaldırım Lubnan Afra Saraçoğlu YENİ Deprem: Midilliadasi depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Perihan Akın YENİ Deprem: Caykoy puturge malatya depremi YENİ Deprem: Alanya antalya depremi YENİ Deprem: Koldere doganyol malatya depremi
Tarihte Bugün
9 Ağustos
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019

Gazete Manşetleri

Burçlar
YENİ
Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Ünlü Bestekar Teoman Alpay öldü

Bestekar Ses sanatçısı, şarkı sözü yazarı Teoman Alpay hayatını kaybetti.

ÖLÜM 15 yıl önce   tarihtebugun.org

ÖLÜM Tarihte Bugün: 11 Şubat 2005 Ünlü Bestekar Teoman Alpay öldü
Ankara Radyosu’nun açtığı ud sınavını kazanarak, radyonun saz sanatçıları arasına katılmış ve kendi dalında aşama kaydederek, Türkiye’nin en genç Türk müziği yayınları şefliğine kadar yükselmiş olan ve Erzurum Radyosu müdürlüğü yapan Türk müziği bestekârıdır.

Tedavi gördüğü SSK Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. ‘Samanyolu', ‘Kadınım', ‘Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar', ‘At kadehi elinden', ‘Nasıl geçti habersiz' gibi onlarca bestesi bulunan Teoman Alpay'ın ölümü büyük üzüntü yarattı. Teoman Alpay 14 Şubat Pazartesi günü Necippaşa Camii'nde öğle namazının ardından Çanakkale Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

72 yaşındaki ünlü bestekar Teoman Alpay, 24 Ocak günü, şeker hastalığı nedeniyle kangren olan sağ ayağındaki rahatsızlık nedeniyle Çanakkale SSK Hsatanesi'ne kaldırıldı. Alpay'ın doktoru Ortepedi Uzmanı Op. Dr. Fatih Şahinoğlu, sanatçının gecikmeli olarak hastaneye gelmesi nedeniyle kangren olan sağ ayağının bilek hizasından kesilmesine karar verdi. Ünlü bestekar 25 Ocak Salı günü aynı hastanede ameliyat edilerek ayağı kesildi.
Ameliyattan sonra onlarca ziyaretçi kabul eden Teoman Alpay'ı son olarak iki günlük Çanakkale gezisi nedeniyle Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Abdüllatif Şener ve Çanakale Valisi Süleyman Kamçı da ziyaret etti.

Alpay, ayağı kesildikten sonra gelişen solunum yetmezliği nedeniyle 10 Şubat günü yoğum bakım servisinde tedavi altına alındı. Ve Tarihte Bugün yaşamını yitirdi.


Ruhsar Alpay:: “Teoman Alpay Çanakkale’nin yetiştirdiği en büyük değer. Bestekar Teoman Alpay 11 Şubat 2005 gecesi saat 23.40’ ta vefat etti. 14 Şubat’ ta Sevgililer Günü’nde de toprağa verildi. Aradan tam 11 sene geçti. Duygularım yoğun. Onun bizim aramızda olduğunu Çanakkale’yi yaşarken her zaman sevdiğini, Çanakkaleli olmaktan gurur duyduğunu söylemek istiyorum. Bundan sonra ben Teoman Alpay’ın eserlerini okutmak ve değerlendirmek, konserler düzenlemek onu yaşatacak güzel şeyler yapmak istiyorum. Nur içinde yatsın”

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 9 Ağustos

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün
Son Eklenenler
Gazeteler
Son Eklenen Manşetler
Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org