Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu

17 Eylül 2009

YENİ Erkek Ünlülerin Doğum Günü: Hüseyin Akşen Doğum Günü YENİ Deprem: Giritadasi depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Hürü E. YENİ Kadın Cinayetleri: Muazzez Bakıryapan YENİ Kadın Cinayetleri: Miray Şirin YENİ TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Eren Bülbül Rusya Aşı Hüseyin Bağ YENİ Deprem: Karsiyaka puturge malatya depremi YENİ Deprem: Ilyaslar kirkagac manisa depremi YENİ Kadın Ünlülerin Doğum Günü: Burçin Terzioğlu Doğum Günü YENİ Kadın Cinayetleri: Sevim Tanışman YENİ Kadın Cinayetleri: Dilek Fil YENİ Kadın Cinayetleri: Banu Kesler YENİ Kadın Cinayetleri: Eda Yıldırım
Tarihte Bugün
11 Ağustos
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019

Gazete Manşetleri

Burçlar
YENİ
Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu

6 Ay Önce , boğazı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un Katil Zanlısı,Firari Cem Garipoğlu teslim oldu.

OLAY 10 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 17 Eylül 2009 Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu
Cem avukatına ne dedi?

Ailenin avukatı Alptekin Kaya, "Aile teslim olacağını bildirince emniyetle diyaloğa geçtik. Onlar da bizi anlayışlı karşıladılar ve zanlının yaşının küçük olduğunu gözardı etmediler. Biz de sonunda rahatlamış olduk. Garipoğlu'nun bizimle temasa geçmesi ve emniyete teslim edilmesi arasındaki zaman çok kısa... O nedenle fazla görüşemedik.
"Cem Garipoğlu'nun ilk sözleri babasına çok üzüldüğü yönünde oldu. Bir travmanın içerisindeydi. O nedenle çok da normal görmedim. 'Babamın bir alakası yok. O yüzden çok üzülüyorum' dedi Cem Garipoğlu" dedi.
Kaya, "Dün Cem'in vekaletini aldım. Böyle bir teslimin olacağını tahmin ediyordum ve gerçekleşti" dedi.

********************

Süreyya Karabulut'tan ilk açıklama

CNN TÜRK'ün canlı yayınına katılan Süreyya Karabulut, "Adalete güveniyordum zaten. Suçlular yakalandı. Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım. Yardım yataklık eden herkesin çıkması lazm." dedi.

Karabulut, "Şimdi ne yapacaksınız?" şeklindeki soruya, "Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum ama çok heyecanlıyım. Bahçelievler'de yakalanmış olması çok daha garip. Ben de burada oturuyorum. Benim kınalı kuzum gitti. Bu kadar zamandır mücadele ediyorum. Belki Türk halkı sitem etti ama söylediklerimin arkasındayım. Ben ne söylediysem çıktı." cevapladı.
"Beni en çok üzen kişi, Cüneyt Özdemir'dir. Ben kitapla ilgili, "Benim payım ne olacak?" şeklinde bir cümle kullanmadım." diyen Karabulut, "Türk halkı bunu bekliyordu. Önemli olan arkasındaki isimlerin ortaya çıkmasıdır. Bu zamana kadar feryat ettik. Basınan Allah razı olsun. Benim evladım gitti. Doğru yazan oldu, iftira atan oldu, zor zamanlardan geçtim Allah'a çok şükür..." dedi.

BU CİNAYET DÖNÜM NOKTASI!
Kızının öldürülmesi olayının Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Karabulut, "Bundan sonra insanların daha dikkatli davranacağını düşünüyorum. Birinin birini kesip elini kolunu sallaması kadar kötü bir şey yok. Ben son dönemde sessizliğe büründüm. Yapmış olduğum son eylemde kendimi ifade edemedim. Ben adalete güvendim ve yeni gelen emniyet müdürümüz namusunu ortaya koydu. O namusunu ortaya koyunca bende bir rahatlama oldu. Devletimiz çok güçlü bir devlet. Devletimiz isterse her şeyi ortaya çıkarır. Eğer havada sinek uçuyorsa bundan polisimizin haberi vardır. Ama bu teslim olmadı, bu (Cem Garipoğlu) yakalandı. Fakat ben bildiklerimi sayın Uğur Dündar'a anlattım. Tüm çıplaklığı ile anlattım, inanamadı. Son canlı yayında Valimizle görüştüğümüz zaman 700 bin doların evde bulunduğunu söyledim. Allah bana yalan söyletmesin. Son çıkan bir isim daha oldu (Ahmet) bunu neden açıklayamadılar? "Baba tezgaha düşürüldü" denildi ama ben düşmedim. Onlar tezgaha düştü. Bende de gizli bilgiler var ama zamanı gelince açıklayacağım. Yapacağım açıklamada bildiklerimi de deklare edeceğim. Ben bildiklerimi anatırken şahitlerim var ama belge yok. Ben o yüzden kahroluyorum. Sayın Uğur Dündar da bunu biliyor.
Belgelere nasıl ulaştığı sorulan Karabulut, "Aile olarak 24 saat çalıştık. Dostlarımız o kadar çok çalıştı ki, her yerden bilgi geldi. Garipoğlu'nun evinin içinden bile bilgi geldi. Ben kelimeleri yan yana koyarken yanlış anlaşıldım." dedi.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 11 Ağustos

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün
Son Eklenenler
Gazeteler
Son Eklenen Manşetler
Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org