Tarihte Bugün TB Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu

17 Eylül 2009 / 14 yıl önce

Erteleme
Unutma
Hatırla
Günlük Yaz...
Kendine Bir
İyilik Yap
GELECEĞE Mesaj gönder 10 Yıl Sonraki SEN 2033 SENİ BEKLİYOR
Tarihte Bugün
5 Ekim
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2023
Bu Yıl Ölenler
2023
Bu Ay Ölenler
Ekim
Bu Ay Doğanlar
Ekim
Geçen Yıl Olanlar
2022
Geçen Yıl Ölenler
2022

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu

6 Ay Önce , boğazı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un Katil Zanlısı,Firari Cem Garipoğlu teslim oldu.

OLAY 14 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 17 Eylül 2009 Münevver Karabulut Katil Zanlısı Cem Garipoğlu teslim oldu
Cem avukatına ne dedi?

Ailenin avukatı Alptekin Kaya, "Aile teslim olacağını bildirince emniyetle diyaloğa geçtik. Onlar da bizi anlayışlı karşıladılar ve zanlının yaşının küçük olduğunu gözardı etmediler. Biz de sonunda rahatlamış olduk. Garipoğlu'nun bizimle temasa geçmesi ve emniyete teslim edilmesi arasındaki zaman çok kısa... O nedenle fazla görüşemedik.
"Cem Garipoğlu'nun ilk sözleri babasına çok üzüldüğü yönünde oldu. Bir travmanın içerisindeydi. O nedenle çok da normal görmedim. 'Babamın bir alakası yok. O yüzden çok üzülüyorum' dedi Cem Garipoğlu" dedi.
Kaya, "Dün Cem'in vekaletini aldım. Böyle bir teslimin olacağını tahmin ediyordum ve gerçekleşti" dedi.

********************

Süreyya Karabulut'tan ilk açıklama

CNN TÜRK'ün canlı yayınına katılan Süreyya Karabulut, "Adalete güveniyordum zaten. Suçlular yakalandı. Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım. Yardım yataklık eden herkesin çıkması lazm." dedi.

Karabulut, "Şimdi ne yapacaksınız?" şeklindeki soruya, "Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum ama çok heyecanlıyım. Bahçelievler'de yakalanmış olması çok daha garip. Ben de burada oturuyorum. Benim kınalı kuzum gitti. Bu kadar zamandır mücadele ediyorum. Belki Türk halkı sitem etti ama söylediklerimin arkasındayım. Ben ne söylediysem çıktı." cevapladı.
"Beni en çok üzen kişi, Cüneyt Özdemir'dir. Ben kitapla ilgili, "Benim payım ne olacak?" şeklinde bir cümle kullanmadım." diyen Karabulut, "Türk halkı bunu bekliyordu. Önemli olan arkasındaki isimlerin ortaya çıkmasıdır. Bu zamana kadar feryat ettik. Basınan Allah razı olsun. Benim evladım gitti. Doğru yazan oldu, iftira atan oldu, zor zamanlardan geçtim Allah'a çok şükür..." dedi.

BU CİNAYET DÖNÜM NOKTASI!
Kızının öldürülmesi olayının Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Karabulut, "Bundan sonra insanların daha dikkatli davranacağını düşünüyorum. Birinin birini kesip elini kolunu sallaması kadar kötü bir şey yok. Ben son dönemde sessizliğe büründüm. Yapmış olduğum son eylemde kendimi ifade edemedim. Ben adalete güvendim ve yeni gelen emniyet müdürümüz namusunu ortaya koydu. O namusunu ortaya koyunca bende bir rahatlama oldu. Devletimiz çok güçlü bir devlet. Devletimiz isterse her şeyi ortaya çıkarır. Eğer havada sinek uçuyorsa bundan polisimizin haberi vardır. Ama bu teslim olmadı, bu (Cem Garipoğlu) yakalandı. Fakat ben bildiklerimi sayın Uğur Dündar'a anlattım. Tüm çıplaklığı ile anlattım, inanamadı. Son canlı yayında Valimizle görüştüğümüz zaman 700 bin doların evde bulunduğunu söyledim. Allah bana yalan söyletmesin. Son çıkan bir isim daha oldu (Ahmet) bunu neden açıklayamadılar? "Baba tezgaha düşürüldü" denildi ama ben düşmedim. Onlar tezgaha düştü. Bende de gizli bilgiler var ama zamanı gelince açıklayacağım. Yapacağım açıklamada bildiklerimi de deklare edeceğim. Ben bildiklerimi anatırken şahitlerim var ama belge yok. Ben o yüzden kahroluyorum. Sayın Uğur Dündar da bunu biliyor.
Belgelere nasıl ulaştığı sorulan Karabulut, "Aile olarak 24 saat çalıştık. Dostlarımız o kadar çok çalıştı ki, her yerden bilgi geldi. Garipoğlu'nun evinin içinden bile bilgi geldi. Ben kelimeleri yan yana koyarken yanlış anlaşıldım." dedi.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yaz -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 5 Ekim

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org