Tarihte Bugün TB Irak Camiye Saldırı

19 Haziran 2007 / 14 yıl önce

Yeni Deprem: Aydinlar honaz denizli depremi Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Mesut Valencia Zajc Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Ösym Giriş Manavgat Yangın Yök Atlas Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Yks2021 Otel Tunç Soyer Yeni Deprem: Yazibeydili besni adiyaman depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi ege depremi Yeni Deprem: Tilkiler pazarcik kahramanmaras depremi Yeni Deprem: Catoren kastamonu depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi depremi Yeni Deprem: Cigirli hozat tunceli depremi Yeni Deprem: Midilliadasi depremi Yeni Deprem: Kuscimeni adakli bingol depremi

Tarihte Bugün
29 Temmuz
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Temmuz
Bu Ay Doğanlar
Temmuz
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Irak Camiye Saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir Şii camisi yakınında düzenlenen saldırıda can 78 kişi öldü, 218 kişi yaralandı.

OLAY 14 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 19 Haziran 2007 Irak Camiye Saldırı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir Şii camisi yakınında düzenlenen saldırıda can kaybı 78'e, yaralı sayısı 218'e yükselirken, saldırının bomba yüklü kamyonla yapılan bir intihar eylemi olduğu bildirildi.

Irak polisiyle hastane kaynakları, 78 kişinin öldüğü saldırıda 218 kişinin de yaralandığını, enkaz altında kalanlarla can kaybı sayısının artabileceğini açıkladı. Bir polis yetkilisi, intihar saldırısı düzenlenen kamyonun kuşku çekmemesi için vantilatör ve soğutucu yüklü olduğunu belirtti. Yetkili, saldırıda caminin yakınındaki bir evin de çöktüğünü ve burada 6 kişinin öldüğünü, ayrıca patlamanın şiddetiyle 20 araba ve 25 dükkanda hasar oluştuğunu belirtti.

İsabet alan Hillani Camisinin imamı Şeyh Salih El Haydari, saldırının kamyonla düzenlendiğini doğrularken, saldırıda ölenlerin öğle namazı sonrası camiden çıkanlar olduğunu söyledi. El Haydari, saldırı esnasında kendisinin camide bulunmadığını ifade etti.

Görgü tanıkları da Bağdat'ın Sinak mahallesindeki saldırıda, intihar eylemcisinin kamyonu Hillani Camisine sürdüğünü, cami duvarlarından birinin yıkıldığını söyledi. Sinak'ta 28 mayısta da bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlenmiş, bu saldırıda 21 kişi hayatını kaybetmişti.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 29 Temmuz

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org