AKP Kabinede üç bakan değiştirildi

2 Haziran 2005

YENİ Kadın Cinayetleri: Zeynep Demirel YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Sabire Akçakaya YENİ Erkek Ünlülerin Doğum Günü: Ahmet Varlı Doğum Günü YENİ Erkek Ünlülerin Doğum Günü: Ege Tanman Doğum Günü YENİ TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Hasan Ali Kaldırım Lubnan Afra Saraçoğlu YENİ Deprem: Midilliadasi depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Perihan Akın YENİ Deprem: Caykoy puturge malatya depremi YENİ Deprem: Alanya antalya depremi YENİ Deprem: Koldere doganyol malatya depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Amine Talvar YENİ Deprem: Sekli beypazari ankara depremi
Tarihte Bugün
9 Ağustos
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019

Gazete Manşetleri

Burçlar
YENİ
Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

AKP Kabinede üç bakan değiştirildi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Güldal Akşit, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen ve Tarım Bakanı Sami Güçlü'nün istifa ettiğini açıkladı.

OLAY 15 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 2 Haziran 2005 AKP Kabinede üç bakan değiştirildi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Güldal Akşit, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen ve Tarım Bakanı Sami Güçlü'nün istifa ettiğini açıkladı.

Devlet Bakanı Güldal Akşit'in yerine İstanbul Milletvekili Nimet Çubukçu getirildi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in yerine Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak getirildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na ise Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker atandı.

Başbakan Erdoğan istifalar ile ilgili olarak 'Bu arkadaşlar şu ana kadar verdikleri hizmet nedeniyle tüm arkadaşlarımızın taktirini kazanmış arkadaşlarımdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni arkadaşlarımız
Cumhurbaşkanın onayından geçerek görevine başlamaya hak kazanmışlardır. Yarın ki resmi gazetede yayınlanmasından sonra görevlerine başlayacaktır.

Başbakan Erdoğan ayrıca daha önce Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e bağlı olan AB Genel Sekreterliği'nin Ali Babacan'a bağlanacağını duyurdu.

GÜÇLÜ ''GEÇMİŞ OLSUN'' DİLEKLERİNİ KABUL ETTİ

Kabine değişikliği açıklandığında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan ayrılan Sami Güçlü, TBMM Genel Kurulu'nda Tarım Sigortası Yasa Tasarısı'nın görüşmelerinde ''Bakan'' olarak hükümeti temsil ediyordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliğini açıklaması TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine cep telefonları aracılığı ile iletilince büyük bir şaşkınlık yaşanmaya başlandı. Bakan Güçlü, tasarının ''Bakanlığın görev ve yetkileri'' başlıklı 10'uncu maddesi üzerinde söz isterken bazı milletvekilleri koşarak yanına geldi ve haberin doğruluğunu öğrenmeye çalıştılar. Genel Kurul'da kargaşa yaşanmaya başlayınca birleşimi yöneten Başkanvekili Nevzat Pakdil çalışmalara 5 dakika ara verdi. Ara sırasında çok sayıda iktidar ve muhalefet milletvekili Güçlü'nün yanına gelerek ''Geçmiş olsun'' dileğinde bulundu. Milletvekilleri ile görüşerek Genel Kurul'un arka tarafına yönelen Güçlü, peşinden gelen AK Parti Milletvekillerini eliyle engelleyerek Genel Kurul'dan çıktı. Verilen ara sırasında milletvekilleri basın locasında bulunan basın mensuplarından kimlerin görevden ayrıldığı ve yeni atananlarla ilgili bilgi almaya çalıştılar.


 


2009 Yılında da Bir revizyona gidildi.


2009 Kabinede Revizyon Olayın Detayları : https://www.tarihtebugun.org/851-1-mayis-2009_Akp_Hukumeti_doneminde_Kabine_degisikligi.html


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 9 Ağustos

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün
Son Eklenenler
Gazeteler
Son Eklenen Manşetler
Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org