Ebu Farrac el Libbi yakalandı

4 Mayıs 2005 / 16 yıl önce

Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Asmali golhisar burdur depremi Yeni Deprem: Yedisu bingol depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi ege depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Kadriye nilufer bursa depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Candaş Soft Belediye Başkanlarımız Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Bitcoin Sedat Peker Sabah Ezanı Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Bekçi Ahmet Nur Çebi Nihat Özdemir Yeni Deprem: Turgut ula mugla depremi
Tarihte Bugün
14 Mayıs
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Mayıs
Bu Ay Doğanlar
Mayıs
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Ebu Farrac el Libbi  yakalandı

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e düzenlenen suikast girişimlerinin planlayıcısı olmakla suçlanan Libyalı El Kaide üyesi Ebu Farrac el Libbi'nin Pakistan'da yakalandı.

OLAY 16 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 4 Mayıs 2005 Ebu Farrac el Libbi yakalandı

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e düzenlenen suikast girişimlerinin planlayıcısı olmakla suçlanan Libyalı El Kaide üyesi Ebu Farrac el Libbi'nin Pakistan'da yakalandığı bildirildi.

Enformasyon Bakanı Şeyh Raşid Ahmet, başına 1 milyon dolar ödül konulan El Libbi'nin bu hafta başında yakalandığını söyledi. ''Bu bizim için çok önemli bir gündü'' diyen Bakan, El Libbi'nin yakalanmasıyla ilgili ayrıntıya girmedi.

Yetkililer, bu hafta başında, El Kaide ile bağlantılı olduğu sanılan 2 yabancının sorgulandığını söylemişlerdi. El Libbi, Aralık 2003'te Müşerref'e karşı düzenlenen 2 bombalı saldırının planlayıcısı olmakla suçlanıyor.
Müşerref'in yara almadan kurtulduğu saldırılarda 17 kişi ölmüştü. El Libbi, Pakistan'ın en çok aranan 6 şüphelisi arasında bulunuyordu.

BEYAZ SARAY: BÜYÜK BAŞARI

Beyaz Saray, El Kaide terör örgütünün Pakistan'daki önemli üyelerinden Ebu Farrac El Libbi'nin yakalanmasını, terörle küresel mücadelede büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Beyaz Saray basın sözcüsü Scott McClellan, yaptığı açıklamada, El Libbi'nin, El Kadie'nin operasyonlarını planlayanların en başında geldiğini ve örgütün liderlerinden biri olduğunu söyledi.Sözcü, El Kaide'nin kilit liderleri ve yardımcılarının dörtte üçünü adalet önüne çıkardıklarını belirtti.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 14 Mayıs

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org