Berat Albayrak istifa etti

8 Kasım 2020 / 2 hafta önce

YENİ Deprem: Akdeniz depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi ege depremi YENİ Deprem: Haciahmetoglu simav kutahya depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Sisamadasi depremi YENİ Deprem: Yaylapalamut kas antalya depremi YENİ Deprem: Sultaniye selcuk izmir depremi YENİ Deprem: Akdeniz depremi YENİ Deprem: Sisamadasi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi
Tarihte Bugün
28 Kasım
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Bu Ay Ölenler
Kasım
Bu Ay Doğanlar
Kasım
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019


Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Berat Albayrak istifa etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak görevinden istifa etti. Bakan Göreve geldiği Temmuz 2018de dolar 4.70, Euro 5.50 TL civarındaydı. Görevi bıraktığında Dolar 8.50, Euro 10 TL'yi görmüştü.

OLAY 2 hafta önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 8 Kasım 2020 Berat Albayrak istifa etti

Resmi açıklama saatler geçmesine rağmen yapılmadı. Bakan bir web sitesi üzerinden (sosyal medya - instagram) istifa ettiğini duyurdu.Berat Albayrak, döviz kurlarının Türk Lirası'na karşı yükselişiyle ilgili AKP'li milletvekillerine, "Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil" demişti.Hafta sonu Twitter'da #beratalbayrakistifa etiketiyle bakanın istifa etmesine yönelik çağrılar dile getirildi. Bu etikete karşı olarak #SeninleyizBeratAlbayrak etiketiyle de destek mesajları verilmişti.Cuma gecesi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Murat Uysal, görevden alınmıştı. Uysal'ın yerine eski maliye bakanı Naci Ağbal getirilmişti.Sadece Bu yıl (2020) Türk Lirası dolar karşısında yüzde 30 değer kaybetti.--9 Kasım 2020 - Berat Albayrak'ın istifası Kabul EdildiYeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan olduHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesinin ardından AKP Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi.----Bilinmesi gereken bir diğer konuysa: Bakan istifasını instagram hesabıyla duyurmasının ardından, yaklaşık 30 saat boyunca, Türkiye'nin en bilinen gazeteleri, haber kanalları ve internet siteleri (Hürriyet, Milliyet, Sabah, ATV, NTV, CNN Türk vb.) durumu haberleştirmediler. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına göre , RTÜK kayıtlarına göre istifadan 18 saat sonra 1700 Radyo ve Televizyondan sadece 5'i olayı duyurmuştur.Bakan istifasının kabulünden sonra instagram hesabını da kapattı.Goldman Sachs, Türkiye'nin bu yıl dövize müdahale etmek için 101 milyar dolar harcadığını tahmin etti.
İlişkili Olaylar: Berat Albayrak istifa etti


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 28 Kasım

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org